(1) המלחמה בחמאס והמתנדבים

זמן קצר לאחר תחילת המלחמה, תקף את עם ישראל גל של סיוע לחיילים ותושבים שנפגעו.  כבר למחרת בערב החלו לאסוף אוכל וציוד בכיכר דיזנגוף בתל אביב. ובבוקר ה-10 לאוקטובר נפתח מקום גדול בהאנגר 11 שנמצא בשטח הנמל, וב-11 לאוקטובר מרכז אקספו הפך לעיר של מתנדבים המגיעים מכל הארץ.
 אפשר לראות את התמונות שצולמו בהאנגר 11 ולאחר מכן במרכז אקספו.

 

    9 באוקטובר, האנגר 11

 נמל תל אביב, בניין האנגר 11

בן מילשטיין, כדורסלן ממיאמי

איילה…, מתל אביב, סטודנטית באוניברסיטה

 לוסיה…מתל אביב, מעצבת

 10 באוקטובר , מרכז אקספו 

     12 באוקטובר 

משמאל עולה חדש מסנט פטרבורג, הצלם מישה אלכסייב, 4 חודשים בארץ

2  קרטונים נשלחו לשבעה למשפחתו של כל חייל צה”ל שנפל

 לאדה סמוילוב מיפו, סוכנת נסיעות

 ZARA מריה פוקאלוב מבת ים, עובדת בחנות

אורי קולונימוס, אלה בן משה, רוני רובינשטיין, איתי שמש

 חבר’ה מקיבוץ … בצפון הארץ ליד נהריה

15 באוקטובר

 לאחר שהאזעקה נשמעה, אלו שהיו בקומה העליונה ירדו תוך 1-1.5 דקות למקלט ענק

 אחרי שנגמרת האזעקה חוזרים למעלה

 כבר מכיר את מריה

ולאדה, אותם פגשתי ביום חמישי

16 באוקטובר

 בצהריים, בדרכי לאקספו, מצאתי את עצמי ליד אוניברסיטת תל אביב. הם גם כן אוספים סיוע לחיילים ותושבי הדרום. ליד השולחן, הסטודנטית נועה שלום

 יו”ר דירקטוריון של חברת התעופה אל על בן-צבי עמיקם

דביר תובל מ

 קטיה גלבוב מ…, פסיכולוגית, שנה וחצי בארץ

   … גבריאלה

 יעל קלטר (משמאל) וצליל זיסו מתל אביב

 יש לי בקשה ממי שמזהה את עצמו או את חבריו בתמונות לשלוח את השם המלא, מקום מגורים ובמה אתם עוסקים.

וגם את כתובת עמוד הפייסבוק שלכם למייל amigosh4@gmail.com. אפשר גם להוסיף תמונות

יחד ננצח!

.

 עם ישראל חי!
.

פורסם 18/10/2023 00:27

***

23 באוקטובר

אייל ברקוביץ’ הוא כדורגלן ישראלי לשעבר וכיום פרשן כדורגל ומגיש בטלויזיה

אחרי שנפרדו מקצועית: הסכסוך בין אופירה וברקו עולה לשלב הבא
אחרי שבקשת אישרו כי ברקו ביקש לסיים את החוזה שלו בתוכנית “אופירה וברקוביץ'”, כעת נראה כי הסכסוך בין שני המגישים מגיע גם ליחסים האישיים בצעד שהופך את הפרידה לרשמית

אחרי שבקשת 12 אישרו כי אייל ברקוביץ’ ביקש לסיים את החוזה שלו בתוכנית האירוח הפופולרית “אופירה וברקוביץ'”, זאת בעקבות הסכסוך עם המגישה והחברה אופירה אסייג, כעת נראה שההחלטה לנתק מגע מגיעה גם ליחסים האישיים, כאשר השניים החליטו להסיר זה מזה עוקב באינסטגרם שלהם – מה שהופך את הפרידה לרשמית.

כידוע הדיווחים על הפרידה של אופירה אסייג ואייל ברקוביץ’ אחרי 18 שנה, היכו בתדהמה את הביצה. הפאוור קאפל שכ”כ מזוהים כאחד הצמדים החזקים בתעשייה, התפצלו אחרי שנים של עבודה משותפת.

כאמור ברקו הודיע על הפסקת תוכניתם הטלוויזיונית בקשת 12 “אופירה וברקוביץ”, וביקש להתיר את החוזה שלו עם קשת, כמו כן הם גם סיימו את ההגשה המשותפת בתוכנית הספורט ברדיו תל אביב, וברקו אף פרש מ- ONE.

מתחילת המלחמה נעלם ברקוביץ’ מהמסכים של קשת ואופירה נאלצה להגיש תכניות אקטואליה בהתאם למצב, עם פרטנרים מתחלפים ביניהם מעיין אדם ועדי אשכנזי. לפני כשבוע, עוד ניסו בקשת לאחד בין השניים כשניסו לגשר על הפערים שנוצרו. מקורבים לברקו ואסייג טענו כי הם דווקא “משלימים פערי באופן תדיר” ואף נפגשו לארוחת צהריים יחד, אולם כעת כאמור, ניסיונות הפיוס לא צלחו והשניים מסיימים קריירה זוגית ענפה ורבת שנים יחד.

מקור

תמי … ונאור בן בסט , הבעל של הקייטרינג מיהוד

…. …. , ‘אייל ברקוביץ, …. , … …

מתנדבות תמי ובתה מאיה

 בן 17 אורי קולונימוס ושי קולונימוס  מקיבוץ… בצפון הארץ ליד נהריה

…סיון … מ

ניתאי מ

.
… … וחנן … מ ….
.
.
.
דאשה … ו… …
.
.
לודה לוי ניסנביץ’ מרמת השרון, עובדת בהייטק
.
.
יעל קלטר (משמאל), … …, צליל זיסו ו… ….
.
.
תכלת ברסלר מ…, עזרה ראשונה פסיכולוגית
.
.
.
הילה … מ …., עבודה ב …
.
.
.
איתי פרץ מאשקלון, עובד ב…
.
.
אלין גיא מתל אביב, הדר … מ… וסהר חסון, שחקן כדורגל במ.ס.אשדוד
.
.
גיא דור (משמאל) מ-…, עבוד ב… ומתן… מ-…, עבוד ב-…
.

יחד ננצח!

.

 עם ישראל חי!
.
הוספתי 25/10/2023 01:10
.
***
.
25 באוקטובר
.
.
נאור בן בסט, הבעלים של הקייטרינג, מביא כל יום הרבה מאוד אוכל למרכז אקספו. המרק, המנה העיקרית והעוגה טעימים מאוד, כולם אומרים
.
.
… …. מ …, … וטל … מתל אביב, …
.
.
.
רפאל לה ניי מפריז, אנליסט פיננסי תאגידי
.
.
 לאדה סמוילוב מיפו, סוכנת נסיעות
.
.
.
.
עדן זיסו מתל אביב ו… מ…
.
.
צליל זיסו מתל אביב
.
 
.
גל … מתל אביב,
.
.
נרי … מ …, עובד ב … ואילן … מ …
.
.
.
.
לודה לוי ניסנביץ’ מרמת השרון, עובדת בהייטק
.

יחד ננצח!

.

 עם ישראל חי!
.
הוספתי 26/10/2023 00:18
***

נ.ב.  מהעורך של belisrael

כמה ישראלים דוברי עברית, כשהם רואים את שם האתר, חושבים שזה אתר רוסי.  אני רוצה לומר לכם שזה אתר ישראלי, שיש בו הרבה פרסומים ברוסית ובבלארוסית וגם יש הרבה בעברית ובאנגלית.  כן, הקדשתי זמן רב לאירועים שם, במיוחד בבלארוס, משם עליתי לארץ לפני כמעט 33 שנה, לאחר שנפלתי למלכודת של יהודים מסויימים, שבמקום לעלות ולהועיל לישראל, עסקו בשיקום הדיקטטורי בבלארוס.

 

במקביל, קיבלתי לעתים קרובות מכתבים שאמרו שהחיים שם הופכים לקשים יותר ויותר ושאנשים זקוקים לעזרה כלכלית, כשהסכום היה הרבה יותר מאלף דולר.  נמאס לי מזה מאוד , כתבתי כתבה על זה בתחילת השנה וחזרתי עליה באביב, ובטיפשותי שוב פישלתי.

אם אדם מרגיש יהודי, אז הוא צריך להפסיק לשחק פינג פונג עם הדיקטטור, מה שעושה בקביעות הרב ברל לזר, כשבפגישה אתמול בקרמלין, אליה הוזמנו כל המנהיגים הרוחניים של רוסיה של פוטין, ציין את הפושע הבינלאומי כאדם חכם מאוד:

 

 פוטין הוא אדם חכם מאוד.

 

– אם נסתכל על העולם החיצון, נראה כמה חוסר שקט יש שם, והנה כאן, אני רוצה להודות לך שוב, אין מתח כזה.  אפילו העובדה שאנשים לא הולכים להפגין ברחובות היא טובה מאוד.  כי כולנו יודעים שקיצונים מנצלים הפגנות רחוב בכל העולם.  מדוע כאן אנחנו יכולים להיות חברים ולשמוח ביחד, אבל שם זה בלתי אפשרי… הכל בזכות המנהיג החכם שלכם.

 

 יש אותם רבנים בבלארוס, שאומרים אחרי שני הדיקטטורים שבאוקראינה קיים משטר נאצי, אותו מייצג היהודי זלנסקי, שהוכנס לתפקיד על ידי אמריקה והמערב.

 

לאחר פרוץ המלחמה ב-22 בפברואר 2022 באוקראינה, קמו יהודים רבים מרוסיה ובלארוס ועלו לישראל.  רובם היו בעלי מעמד כלכלי טוב  .

 

באותה תקופה לא כולם הבינו את המצב נכון, מתוך אמונה שאנשים באו לארץ זמנית עד לסיום המלחמה ויחזרו מהר בחזרה. כתבתי אז שזה יימשך הרבה זמן ושהחיים השתנו.  החל ממאי בשנה שעברה, חלקם שהו בביתי בחינם משבוע אחד ועד חודשיים.  רווקים ומשפחות של   2-3 ואפילו 4 נפשות, בסך הכל יותר מחצי שנה.  בנוסף לדיור, הם קיבלו סיוע בניווט ברשויות, השגת מסמכים, פתיחת חשבון בנק ואפילו מציאת דיור טוב ללא מתווך.  לא כולם היו אסירי תודה;  הם שמעו רק את עצמם, אבל זה כבר סיפור אחר.

 

אני רוצה לחזור שוב על כך שמדובר באתר ישראלי ולכן במשך מספר שנים השקעתי זמן ומאמץ רב בלספר על תערוכות ישראליות ובינלאומיות שהתקיימו כאן.  פרסמתי כתבות נוספות בנושאים שונים במקור ובתרגום.  כך גם לגבי מה שקרה אחרי ה-7 באוקטובר.  אני מגיע למרכז   אקספו כמעט כל יום, עוזר כמתנדב ומצלם הרבה תמונות.  לאחר מכן אני יושב שעות רבות בבית, מכין את החומרים לפרסום.

 

אתמול משעה 8 בבוקר התקיים שוק תוצרת חקלאית ממשקים בדרום.  ובימים הקרובים תתפרסם כתבה עם מספר גדול מאוד של תמונות ב-3 שפות.  אני מוכן לפרסם את החוות שנפגעו מהדרום ומהצפון ומבקש מכם לשלוח מידע על עצמכם, כולל צילומים בעברית ובאנגלית, שיפורסם גם בתרגום לרוסית.  גם עסקים אחרים יכולים לספר על עצמם, כולל עולים חדשים.  אני מצפה גם למכתבים ממי שמתנדב עם סיפורים על תחביבים, ספורט, איך הם מרגישים בזמן הנוכחי, וממי שחי מחוץ לישראל ונלחם נגד התעמולה האנטישמית והאנטי-ישראלית.

 

בעוד 2.5 חודשים אהיה בן 73.  מכיוון שאני נושא בכל עלויות תחזוקת האתר כבר 15 שנה, משקיע זמן ומאמץ עצום בהכנה ופרסום של כתבות, אודה לסיוע כספי, ומחפש גם מי שיוכל לעזור בשיפור האתר (מנהל אתר ומעצב אתרים), וכן מישהו שיודע לראיין היטב (עברית, אנגלית, רוסית) ויכול לסייע בהכנה ופרסום הכתבות.

 

יחד ננצח!

.

 עם ישראל חי!

28/10/2023  21:44